O nas

GRAND WINO to startup, który został założony przez Dietera i Eryka - ojca i syna, którzy postanowili stworzyć coś wyjątkowego dla miłośników wina. Nasza historia zaczęła się przy butelce dobrego wina, jak to często bywa. Nasze korzenie są nie tylko w Polsce, ale także w Palatynacie, pięknej krainie na zachodzie Niemiec, która od ponad tysiąca lat słynie z produkcji wina, zwłaszcza Rieslinga. Wino zawsze było bliskie naszym sercom i od lat z zaciekawieniem obserwujemy uprawy winorośli oraz słuchamy opowieści zaprzyjaźnionych nam winiarzy. Obecnie mieszkamy w Polsce i chcemy dzielić się naszą pasją i miłością do wina z tobą.
  • Grand Wino Sklep Online Internetowy Kupic Dieter

    Dieter

    Stara dusza startupu. Ma w sobie ponad 60-letnią mądrość w kwestii degustacji wina. Według legend, rodzice naszego bohatera maczali jego dziecięcy smoczek w błogosławionym nektarze, aby uspokoić jego młode, krzykliwe gardło. Już w młodzieńczych latach, pomagał lokalnym winiarzom i ciężko harował na polach. Dziś, zna tak wielu winiarzy, że niektórzy zaczynają się gubić w gąszczu nazwisk i win. Jego serce bije dla Rieslinga - tak wytrawnego, że musi połykać go w nieustannym rytmie, aby nie przesuszyć jego podniebienia.

  • Grand Wino Sklep Online Internetowy Kupic Eryk

    Eric

    Jego korzenie są jak dobre cuvée - doskonale sparowane, na pół Niemca, na pół Polaka. Już w dzieciństwie spędzał dni na winnicy znajomego winiarza, gdzie wędrował między winoroślami na swoim czerwonym BobbyCarze. Lecz już w okresie dojrzewania, z zabawek zrezygnował, przesiadając się na butelki pełne wybornego wina. Dziś skupia się na e-commerce, aby zapewnić wam najwyższej jakości obsługę. Jego pasja do wina obejmuje zarówno Rieslingi, jak i wina różowe oraz musujące.